Littelfuse Inc. 0JTD045.T
Part No.:
0JTD045.T
Package:
Cartridge, Non-Standard
Datasheet:
0JTD045.T.pdf
Description:
FUSE CARTRIDGE 45A 600VAC/300VDC
Shipping
0JTD045.T Specifications
Series:
POWR-GARD®, POWR-PRO® JTD
Package / Case:
Cartridge, Non-Standard
Current Rating (Amps):
45A
Voltage Rating - AC:
600 VAC
Voltage Rating - DC:
300 VDC
Size / Dimension:
1.063" Dia x 2.374" L (27.00mm x 60.30mm)