Littelfuse Inc. 0HEV030.SXC
Part No.:
0HEV030.SXC
Package:
Cartridge, Non-Standard
Datasheet:
0HEV030.SXC.pdf
Description:
FUSE CARTRIDGE 30A 450VDC
Shipping
0HEV030.SXC Specifications
Package / Case:
Cartridge, Non-Standard
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Mounting Type:
Requires Holder
Current Rating (Amps):
30A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
450 VDC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.469" Dia x 1.532" L (11.90mm x 38.90mm)