Littelfuse Inc. 0HEV030.SXBD
Part No.:
0HEV030.SXBD
Package:
Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Datasheet:
0HEV030.SXBD.pdf
Description:
FUSE CARTRIDGE 30A 450VDC BOLT
Shipping
0HEV030.SXBD Specifications
Package / Case:
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Mounting Type:
Bolt Mount
Current Rating (Amps):
30A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
450 VDC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.469" Dia x 2.559" L (11.90mm x 65.00mm)