Littelfuse Inc. 0CNN500E.V
Part No.:
0CNN500E.V
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Electrical, Specialty Fuses
Package:
Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Datasheet:
0CNN500E.V.pdf
Description:
FUSE STRP 500A 125VAC/80VDC BOLT
Shipping
0CNN500E.V Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
POWR-GARD® CNN_E
Package / Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Bolt Mount
Fuse Type:
Fuse Strip
Current Rating (Amps):
500A
Voltage Rating - AC:
125 VAC
Voltage Rating - DC:
80 VDC