Littelfuse Inc. 0CNN100E.H
Part No.:
0CNN100E.H
Package:
Metal Strip
Datasheet:
0CNN100E.H.pdf
Description:
80 VDC 100 AMP FORK LIFT FUSE
Shipping
0CNN100E.H Specifications
Series:
POWR-GARD® CNN_E
Package / Case:
Metal Strip
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Current Rating (Amps):
100A
Voltage Rating - AC:
125 VAC
Voltage Rating - DC:
80 VDC