Littelfuse Inc. 0CCL060.V
Part No.:
0CCL060.V
Datasheet:
0CCL060.V.pdf
Description:
FUSE CRTRDGE 60A 125VDC CYLINDR
Shipping
0CCL060.V Specifications
Series:
POWR-GARD® CCL
Current Rating (Amps):
60A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
125 VDC
Size / Dimension:
0.750" Dia x 3.629" L (19.05mm x 92.18mm)