Littelfuse Inc. 0CCK250.V
Part No.:
0CCK250.V
Datasheet:
0CCK250.V.pdf
Description:
FUSE CRTRDGE 250A 125VDC CYLINDR
Shipping
0CCK250.V Specifications
Series:
POWR-GARD® CCK
Current Rating (Amps):
250A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
125 VDC
Size / Dimension:
1.000" Dia x 4.612" L (25.40mm x 117.14mm)