Bel Fuse Inc. 0AKNBK200-BB
Part No.:
0AKNBK200-BB
Package:
Rectangular, Blade
Datasheet:
0AKNBK200-BB.pdf
Description:
FUSE 200A 500V STUD MNT
Shipping
0AKNBK200-BB Specifications
Series:
0AKN
Package / Case:
Rectangular, Blade
Fuse Type:
Rectangular
Current Rating (Amps):
200A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
500 VDC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage:
50kA
Size / Dimension:
1.929" L x 0.866" W x 0.984" H (49.00mm x 22.00mm x 25.00mm)