Johanson Technology Inc. 0915LP15A026001E
Part No.:
0915LP15A026001E
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
Category:
RF Filters
Package:
0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
Datasheet:
0915LP15A026001E.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 915MHZ 0805
Shipping
0915LP15A026001E Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
Series:
Package/Case:
0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Frequency:
915MHz Center
Bandwidth:
26MHz
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
0.65dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max):
0.037" (0.95mm)