Grayhill Inc. 08A36-12-1-10N
Part No.:
08A36-12-1-10N
Datasheet:
08A36-12-1-10N.pdf
Description:
SWITCH ROTARY 10POS 250MA 115V
Shipping
08A36-12-1-10N Specifications
Index Stops:
Continuous
Number of Decks:
12
Current Rating (Amps):
250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
115 V
Voltage Rating - DC:
28 V
Actuator Type:
Flatted (3.17mm Dia)
Actuator Length:
9.53mm
Depth Behind Panel:
105.61mm