Grayhill Inc. 08A36-07-1-10N-F
Part No.:
08A36-07-1-10N-F
Datasheet:
08A36-07-1-10N-F.pdf
Description:
SWITCH ROTARY 10POS 250MA 115V
Shipping
08A36-07-1-10N-F Specifications
Index Stops:
Fixed
Number of Decks:
7
Current Rating (Amps):
250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
115 V
Voltage Rating - DC:
28 V
Actuator Type:
Flatted (3.17mm Dia)
Actuator Length:
9.53mm
Depth Behind Panel:
71.58mm