Remington Industries 0.875RD6061T6511-36
Part No.:
0.875RD6061T6511-36
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
0.875RD6061T6511-36.pdf
Description:
0.875RD6061T6511-36 7/8" DIAMETE
Shipping
0.875RD6061T6511-36 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Round Rod
Specifications:
0.875" Dia x 36.000" L (22.23mm x 914.40mm)