Knowles Syfer 0805J1000102MXTE01
Part No.:
0805J1000102MXTE01
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Feed Through Capacitors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
0805J1000102MXTE01.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 1000PF 100V 0805
Shipping
0805J1000102MXTE01 Specifications
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
EMI Filter
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Active
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Current:
300 mA
DC Resistance (DCR) (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:
27dB @ 100MHz
Temperature Coefficient:
X7R
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height (Max):
0.045" (1.15mm)