KYOCERA AVX 08055K9R1BAWTR
Part No.:
08055K9R1BAWTR
Datasheet:
08055K9R1BAWTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 9.1PF 50V 0805
Shipping
08055K9R1BAWTR Specifications
Series:
Accu-F®
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
9.1 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.029" (0.73mm)