KYOCERA AVX 08055J5R1CBTTR
Part No.:
08055J5R1CBTTR
Datasheet:
08055J5R1CBTTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 5.1PF 50V 0805
Shipping
08055J5R1CBTTR Specifications
Series:
Accu-P®
Product Status:
Active
Capacitance:
5.1 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.044" (1.13mm)