KYOCERA AVX 08055J120FBTTR
Part No.:
08055J120FBTTR
Datasheet:
08055J120FBTTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 12PF 50V 0805
Shipping
08055J120FBTTR Specifications
Series:
Accu-P®
Product Status:
Active
Capacitance:
12 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.044" (1.13mm)