KYOCERA AVX 08055J0R8BAWTR\3
Part No.:
08055J0R8BAWTR\3
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Thin Film Capacitors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
08055J0R8BAWTR\3.pdf
Description:
CAP THIN FILM 0.8PF 50V 0805
Shipping
08055J0R8BAWTR\3 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Accu-F®
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.8 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50 V
Mounting Type:
Surface Mount
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
RF, High Q, Low Loss
Size / Dimension:
0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.029" (0.73mm)
Reset All
Search Similar
Result:
08055J0R8BAWTR\3 FAQ
1. How to order 08055J0R8BAWTR\3 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the 08055J0R8BAWTR\3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 08055J0R8BAWTR\3?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 08055J0R8BAWTR\3 pin diagram, 08055J0R8BAWTR\3 datasheet?