KYOCERA AVX 08051K7R5DBTTR
Part No.:
08051K7R5DBTTR
Datasheet:
08051K7R5DBTTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 7.5PF 100V 0805
Shipping
08051K7R5DBTTR Specifications
Series:
Accu-P®
Product Status:
Active
Capacitance:
7.5 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.044" (1.13mm)