KYOCERA AVX 08051K3R3CAWTR
Part No.:
08051K3R3CAWTR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Thin Film Capacitors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
08051K3R3CAWTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 3.3PF 100V 0805
Shipping
08051K3R3CAWTR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Accu-F®
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
3.3 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
100 V
Mounting Type:
Surface Mount
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
RF, High Q, Low Loss
Size / Dimension:
0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.029" (0.73mm)