KYOCERA AVX 08051K1R0CAWTR
Part No.:
08051K1R0CAWTR
Datasheet:
08051K1R0CAWTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 1PF 100V 0805
Shipping
08051K1R0CAWTR Specifications
Series:
Accu-F®
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
1 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.029" (0.73mm)