KYOCERA AVX 08051K100JAWTR
Part No.:
08051K100JAWTR
Datasheet:
08051K100JAWTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 10PF 100V 0805
Shipping
08051K100JAWTR Specifications
Series:
Accu-F®
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.029" (0.73mm)