KYOCERA AVX 08051J2R2QBTTR
Part No.:
08051J2R2QBTTR
Datasheet:
08051J2R2QBTTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 2.2PF 100V 0805
Shipping
08051J2R2QBTTR Specifications
Capacitance:
2.2 pF
Tolerance:
±0.03pF
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.044" (1.13mm)