KYOCERA AVX 08051J0R1ABTTR
Part No.:
08051J0R1ABTTR
Category:
Thin Film Capacitors
Datasheet:
08051J0R1ABTTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 0.1PF 100V 0805
Shipping
08051J0R1ABTTR Specifications
Series:
Accu-P®
Capacitance:
0.1 pF
Tolerance:
±0.05pF
Voltage - Rated:
100 V
Mounting Type:
Surface Mount
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
RF, High Q, Low Loss
Size / Dimension:
0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.044" (1.13mm)