KYOCERA AVX 06035J2R7QBTTR
Part No.:
06035J2R7QBTTR
Datasheet:
06035J2R7QBTTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 2.7PF 50V 0603
Shipping
06035J2R7QBTTR Specifications
Series:
Accu-P®
Product Status:
Active
Capacitance:
2.7 pF
Tolerance:
±0.03pF
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.029" (0.73mm)