KYOCERA AVX 06035J1R8AAWTR
Part No.:
06035J1R8AAWTR
Datasheet:
06035J1R8AAWTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 1.8PF 50V 0603
Shipping
06035J1R8AAWTR Specifications
Series:
Accu-F®
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
1.8 pF
Tolerance:
±0.05pF
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.029" (0.73mm)