KYOCERA AVX 06035J0R5BBTTR
Part No.:
06035J0R5BBTTR
Category:
Thin Film Capacitors
Datasheet:
06035J0R5BBTTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 0.5PF 50V 0603
Shipping
06035J0R5BBTTR Specifications
Series:
Accu-P®
Product Status:
Active
Capacitance:
0.5 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50 V
Mounting Type:
Surface Mount
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
RF, High Q, Low Loss
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.029" (0.73mm)