KYOCERA AVX 06033J5R1CBTTR
Part No.:
06033J5R1CBTTR
Datasheet:
06033J5R1CBTTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 5.1PF 25V 0603
Shipping
06033J5R1CBTTR Specifications
Capacitance:
5.1 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.029" (0.73mm)