KYOCERA AVX 06033J3R9ABTTR
Part No.:
06033J3R9ABTTR
Datasheet:
06033J3R9ABTTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 3.9PF 25V 0603
Shipping
06033J3R9ABTTR Specifications
Capacitance:
3.9 pF
Tolerance:
±0.05pF
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.029" (0.73mm)