KYOCERA AVX 06033J2R7BBTTR
Part No.:
06033J2R7BBTTR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Thin Film Capacitors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
06033J2R7BBTTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 2.7PF 25V 0603
Shipping
06033J2R7BBTTR Specifications
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Accu-P®
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
2.7 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
25 V
Mounting Type:
Surface Mount
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
RF, High Q, Low Loss
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.029" (0.73mm)