KYOCERA AVX 06031J2R2BAWTR\3
Part No.:
06031J2R2BAWTR\3
Datasheet:
06031J2R2BAWTR\3.pdf
Description:
CAP THIN FILM 2.2PF 100V 0603
Shipping
06031J2R2BAWTR\3 Specifications
Series:
Accu-F®
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
2.2 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.029" (0.73mm)
Reset All
Search Similar
Result:
06031J2R2BAWTR\3 FAQ
1. How to order 06031J2R2BAWTR\3 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the 06031J2R2BAWTR\3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06031J2R2BAWTR\3?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 06031J2R2BAWTR\3 pin diagram, 06031J2R2BAWTR\3 datasheet?