GCT 05-18-A-0050-A-4-06-4-T
Part No.:
05-18-A-0050-A-4-06-4-T
Datasheet:
05-18-A-0050-A-4-06-4-T.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 18POS 0.5MM 1.97"
Shipping
05-18-A-0050-A-4-06-4-T Specifications
Number of Conductors:
18
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Length:
1.969" (50.00mm)
Length - Exposed Ends:
0.157" (4.00mm)