GCT 05-16-A-0101-A-4-06-4-T
Part No.:
05-16-A-0101-A-4-06-4-T
Datasheet:
05-16-A-0101-A-4-06-4-T.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 16POS 0.5MM 3.98"
Shipping
05-16-A-0101-A-4-06-4-T Specifications
Number of Conductors:
16
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Length:
3.976" (101.00mm)
Length - Exposed Ends:
0.157" (4.00mm)