Remington Industries 0.50X4.0FLT6061T6511-24
Part No.:
0.50X4.0FLT6061T6511-24
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
0.50X4.0FLT6061T6511-24.pdf
Description:
0.50X4.0FLT6061T6511-24 1/2" X 4
Shipping
0.50X4.0FLT6061T6511-24 Specifications
Manufacturer:
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Flat Bar
Specifications:
24.000" L x 4.000" W x 0.500" H (609.60mm x 101.60mm x 12.70mm)