Parlex USA LLC 050R6-127B
Part No.:
050R6-127B
Manufacturer:
Parlex USA LLC
Category:
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Package:
Datasheet:
050R6-127B.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 6POS 0.5MM 5"
Shipping
050R6-127B Specifications
Manufacturer:
Parlex USA LLC
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Cable Type:
FFC, FPC
Number of Conductors:
6
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Length:
5.000" (127.00mm)
Length - Exposed Ends:
0.140" (3.56mm)