Parlex USA LLC 050R30-127B
Part No.:
050R30-127B
Manufacturer:
Parlex USA LLC
Category:
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Package:
Datasheet:
050R30-127B.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 5"
Shipping
050R30-127B Specifications
Manufacturer:
Parlex USA LLC
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Cable Type:
FFC, FPC
Number of Conductors:
30
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Length:
5.000" (127.00mm)
Length - Exposed Ends:
0.140" (3.56mm)