Parlex USA LLC 050R15-152B
Part No.:
050R15-152B
Datasheet:
050R15-152B.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 15POS 0.5MM 5.98"
Shipping
050R15-152B Specifications
Number of Conductors:
15
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Length:
5.984" (152.00mm)
Length - Exposed Ends:
0.140" (3.56mm)