Parlex USA LLC 050R12-76B
Part No.:
050R12-76B
Datasheet:
050R12-76B.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 12POS 0.5MM 3"
Shipping
050R12-76B Specifications
Number of Conductors:
12
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Length:
3.000" (76.20mm)
Length - Exposed Ends:
0.140" (3.56mm)