GCT 05-06-A-0254-A-4-06-4-T
Part No.:
05-06-A-0254-A-4-06-4-T
Manufacturer:
GCT
Category:
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Package:
Datasheet:
05-06-A-0254-A-4-06-4-T.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 6POS 0.5MM 10"
Shipping
05-06-A-0254-A-4-06-4-T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
GCT
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Cable Type:
FFC, FPC
Number of Conductors:
6
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Length:
10.0" (254.0mm)
Length - Exposed Ends:
0.157" (4.00mm)