Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 0497S2-27.1412F20DTLJK
Part No.:
0497S2-27.1412F20DTLJK
Manufacturer:
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Category:
Crystals
Package:
HC-49SMD
Datasheet:
0497S2-27.1412F20DTLJK.pdf
Description:
Mini-49SMD 27.1412MHz 20pF +/-20
Shipping
0497S2-27.1412F20DTLJK Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
0497S2
Package/Case:
HC-49SMD
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
18 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.449" L x 0.181" W (11.40mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.165" (4.20mm)