Littelfuse Inc. 046701.5NR
Part No.:
046701.5NR
Datasheet:
046701.5NR.pdf
Description:
FUSE BRD MT 1.5A 32VAC 65VDC
Shipping
046701.5NR Specifications
Series:
467
Current Rating (Amps):
1.5 A
Voltage Rating - AC:
32 V
Voltage Rating - DC:
65 V
Response Time:
Fast Blow
Breaking Capacity @ Rated Voltage:
35A AC, 13A DC
Melting I²t:
0.0766
Operating Temperature:
-55°C ~ 90°C
Color:
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W x 0.012" H (1.60mm x 0.81mm x 0.31mm)