KYOCERA AVX 0402ZK560FBSTR
Part No.:
0402ZK560FBSTR
Datasheet:
0402ZK560FBSTR.pdf
Description:
ACCU-F/P
Shipping
0402ZK560FBSTR Specifications
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)