KYOCERA AVX 0402ZK180FBSTR
Part No.:
0402ZK180FBSTR
Datasheet:
0402ZK180FBSTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 18PF 10V 0402
Shipping
0402ZK180FBSTR Specifications
Capacitance:
18 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)