KYOCERA AVX 0402ZJ2R9BBSTR
Part No.:
0402ZJ2R9BBSTR
Datasheet:
0402ZJ2R9BBSTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 2.9PF 10V 0402
Shipping
0402ZJ2R9BBSTR Specifications
Capacitance:
2.9 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)