KYOCERA AVX 0402YK300FBWTR
Part No.:
0402YK300FBWTR
Datasheet:
0402YK300FBWTR.pdf
Description:
ACCU-F/P
Shipping
0402YK300FBWTR Specifications
Capacitance:
30 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
16 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)