KYOCERA AVX 0402YJ9R1BBWTR
Part No.:
0402YJ9R1BBWTR
Datasheet:
0402YJ9R1BBWTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 9.1PF 16V 0402
Shipping
0402YJ9R1BBWTR Specifications
Capacitance:
9.1 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
16 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)