KYOCERA AVX 04025J6R8ABSTR\500
Part No.:
04025J6R8ABSTR\500
Datasheet:
04025J6R8ABSTR\500.pdf
Description:
CAP THIN FILM 6.8PF 50V 0402
Shipping
04025J6R8ABSTR\500 Specifications
Capacitance:
6.8 pF
Tolerance:
±0.05pF
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)
Reset All
Search Similar
Result:
04025J6R8ABSTR\500 FAQ
1. How to order 04025J6R8ABSTR\500 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the 04025J6R8ABSTR\500 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04025J6R8ABSTR\500?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 04025J6R8ABSTR\500 pin diagram, 04025J6R8ABSTR\500 datasheet?