KYOCERA AVX 04025J1R1ZBSTR
Part No.:
04025J1R1ZBSTR
Datasheet:
04025J1R1ZBSTR.pdf
Shipping
04025J1R1ZBSTR Specifications
Capacitance:
1.1 pF
Tolerance:
±0.01pF
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)