KYOCERA AVX 04023JR65PBSTR
Part No.:
04023JR65PBSTR
Datasheet:
04023JR65PBSTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 0.65PF 25V 0402
Shipping
04023JR65PBSTR Specifications
Capacitance:
0.65 pF
Tolerance:
±0.02pF
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)