KYOCERA AVX 04023JR15PBWTR
Part No.:
04023JR15PBWTR
Datasheet:
04023JR15PBWTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 0.15PF 25V 0402
Shipping
04023JR15PBWTR Specifications
Capacitance:
0.15 pF
Tolerance:
±0.02pF
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)