KYOCERA AVX 04023J8R2BBSTR\500
Part No.:
04023J8R2BBSTR\500
Datasheet:
04023J8R2BBSTR\500.pdf
Description:
CAP THIN FILM 8.2PF 25V 0402
Shipping
04023J8R2BBSTR\500 Specifications
Capacitance:
8.2 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)
Reset All
Search Similar
Result:
04023J8R2BBSTR\500 FAQ
1. How to order 04023J8R2BBSTR\500 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the 04023J8R2BBSTR\500 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04023J8R2BBSTR\500?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 04023J8R2BBSTR\500 pin diagram, 04023J8R2BBSTR\500 datasheet?